Planszowe gry bitewne

Gry bitewne – jak w nie grać?

Poszukujesz trochę rozrywki? Jest ona szczególnie potrzebna w dniach, kiedy dopada nas ogromny stres. Najczęściej towarzyszy on nam w pracy i w szkole. Jednak , bardzo ciężko jest się uwolnić od nerwów i uspokoić, szczególnie jeśli mamy zły dzień. Dlatego, warto mieć jakieś hobby, które oderwie nas od codziennych problemów i pozwoli na chwilę o nich zapomnieć i się uspokoić. Może to być zarówno sport, szydełkowanie, zabawa z dziećmi jak i gry.
Nie jest tu jednak mowa o grach komputerowych z którymi coraz częściej to słowo kojarzymy. W świecie technologii, zapominamy , że doskonałą rozrywka to także gry bitewne w realnym życiu, nie tylko te online. Co więcej, dzięki takim rozrywkom rozwijamy nasze zdolności taktyczne, logiczne myślenie, zapamiętywanie oraz poznajemy nowych ludzi. A co jeśli w taką grę nie maiłem okazji zagrać? W takim razie przeczytaj poniższy tekst , a dowiesz się czym konkretnie gry bitewne są.
Z czym to się je?
Gry bitewne również kojarzą ma się z tymi komputerowymi. Jest to jednak tylko inna odmiana gry planszowej, zamiast zwykłych pionków używa się tutaj figurek. Gra podzielona jest natury. W ciągu każdej , każdy z graczy wykonuje określona ilość ruchów. Każda jednostka ma inne zalety: jedna porusza się szybciej, inna ma lepszą obronę itp. zobaczmy jakie znajdziemy na rynku rodzaje gier bitewnych. Jedną z nich jest Mein Panzer. Z pomocą tych figurek możemy rozgrywać grę w praktycznie każdej skali. Bitwy jakie się w grze rozgrywają mają miejsce podczas II wojny światowej. Jest ona bardzo realistyczna, posiada wiele zasad , dzięki którym można rozegrać mnoga ilość scenariuszy.
Necromunda i Warhammer Fantasy Battle
Necromunda to gra, która przedstawia z perspektywy slumsów 41 tysiąclecie. Do zadań graczy należy prowadzenie gangów. Do dyspozycji są dwie edycje gry. Nie jest ona jednak bardzo popularna, gdyż bardzo ciężko dostać modele. Przeciwieństwem jej jest Warhammer Fantasy Battle gdyż jest ona jedną z najpopularniejszych wydanych przez Games Workshop do dyspozycji w niej mamy figurki magów, wojowników oraz wojenne maszyny, które prowadzone są przez pole bitewne. Aby rozpocząć rozgrywkę potrzebne też będą miarka calowa, kości ścienne i artyleryjskie oraz znaczniki.
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *