Planszowe gry bitewne

Gry bitewne: pierwsze kroki

Nie ważne w jakim wieku jesteśmy stres towarzyszy nam na każdym kroku. Od najmłodszych lat piszemy testy, egzaminy i ciągle jesteśmy sprawdzani. Zwykle jednak największy stres towarzyszy nam w pracy. Dlatego musimy mieć jakieś hobby, które pozwoli nam się odstresować i zapomnieć o tym co nas nęka każdego dnia. Doskonałym sposobem na odstresowanie się jest granie w gry.
Nie jest tu jednak mowa o graniu w gry komputerowe, które aktualnie poprzez bardzo szybki rozwój technologii są bardzo popularne. Tym razem uciekamy się do gier planszowych a konkretnie bitewnych. Zanim jednak za takie hobby się weźmiemy warto wiedzieć na czym konkretnie takie gry polegają.
Trudne początki?
Zwykle miłość do gier bitewnych rozpoczyna się kiedy na jakimś konwencie ujrzymy figurki do gry i budzi się w nas dziecko, które pragnie pobawić się takimi zabawkami. Jak taka gra wygląda składa się ze stołu, dwóch dość dużych grup figurek oraz dwóch osób, które cały czas są zamyślone nad czymś. Zastanawiają się oni oczywiście nad tym , jaki następny ruch wykonać, aby pokonać przeciwnika. To jest właśnie cel całej gry. Do tego musimy jeszcze opanować odpowiednie punkty na polu bitwy, unicestwianie wojsk lub też spełnienie jakiejś określonej z góry misji. Cała gra trwa nawet do kilku godzin. W międzyczasie planujemy uderzenia, rozmieszczamy armie, kombinujemy oraz dobrze się bawimy.
Droga zabawa
Trzeba jednak mieć na uwadze, że zabawa ta, nie należy do najtańszych. Musimy być gotowi na wydanie z początku kwoty minimum 300 zł. Do tego, przyda się jeszcze cierpliwość, ponieważ nie zdołasz nauczyć się doskonale grać w tydzień. Trzeba dać sobie czas na zebranie figurek, pomalowanie ich, a także opanowanie zasad gry. Ale zaraz, jakie malowanie? No właśnie, trzeba liczyć się z tym, że sprzedawane figurki są niepomalowane. Jest jednak plus takiego stanu rzeczy, gdyż sam możesz decydować jakie barwy będą miały Twoje postacie. Czas na zasady, a raczej ich język. Zwykle są one opisane po angielsku. Nie zawsze tak jest , ale w zdecydowanej większości. Tak jak zaawansowanym graczom nie sprawia problemu zapoznanie się z zasadami w tym języku, tak początkujący mogą mieć z tym niewielkie kłopoty.
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *