Age of Sigmar

Inspirujący Warhammer: Age of sigmar

Poszukujesz rozrywki, która zapewni ci nie tylko odpoczynek, ale przy okazji i trochę emocji? Jeśli tak, to znaczy, że albo masz za dużo stresu w pracy, albo się nudzisz. Najczęściej powodem takich poszukiwań jest jednak ogromny stres jaki każdy z nas codziennie przeżywa. Nie ważne czy jesteś uczniem jeszcze czy już pracownikiem, stres tak czy siak ci towarzyszy. Jest to jednak bardzo niezdrowe, dlatego trzeba wiedzieć jak się zrelaksować.
Doskonałym sposobem na relaks jest granie w gry. Jednak nie te komputerowe, które pojawiły się pod koniec wieku XX. Mowa tutaj o tych, które towarzyszą nam od czasów Mezopotamii i starożytnego Egiptu czyli planszowych. Grali nie ludzi od zarania dziejów. Wymyślili oni także gry bitewne, które mają ogromna ilość zwolenników. O dziwo, nawet dzisiaj nie wszyscy polegają na grach komputerowych. Nadal w czasach bardzo rozwiniętej technologii są ludzie , którzy wolą spotkać się ze znajomymi i pograć w gry planszowe. Jeśli Ty także się nimi interesujesz, to warto poznać zmiany jakie zachodzą w świecie gier i zainteresować się jedną z najpopularniejszych czyli Warhammer Fantasy Battle, a konkretnie z jej następczynią.
Age of Sigmar
Mowa tutaj o Warhammer Age of Sigmar. Z racji, że gra zastąpiła poprzednią , a Stary Świat zostać zniszczony, to już niedługo tylko niewielka garstka ludzi będzie pamiętać jak on wyglądał. Zapoznaj się z każdej strony z nowa edycja gry i sam oceń jak ma się do poprzedniej. Oczywiście kluczowym elementem gry są zupełnie inne zasady , wręcz niecodzienne. Możemy np. po raz drugi rzucić kostką jeśli tylko dowódca Elfów będzie nie tylko spokojny, ale zachowa godność przez trwanie całej rundy. Jednak jest także inna zasada, która jest całkowicie odmienna od poprzedniej. Działa ona wtedy, kiedy gracz wydziera się jak demon, podnosi do góry kielich lub też nosi dość spore wąsy. Zasadom można się przyjrzeć na stronie Games Workshop.
Całkowita zmiana
Jednak zmianie uległy nie tylko zasady, ale także kluczowe elementy czyli figurki. Są ona grzeczniejsze, a cały świat bardziej bezpieczny. Nie ma też tak dużej dawki brutalizmu czy figurek, które były przeznaczone dla dorosłych graczy. To czy wam się podoba nowy pomysł na grę, musicie ocenić sami. Jest jednak pewna rzecz, która spodoba się wszystkim. Mowa tutaj o cenach. Wcześniejsza wersja należała do jednej z droższych gier na rynku. Elementy były sprzedawane w dodatku niepomalowane i trzeba było włożyć w nie mnóstwo pracy. Tak jak jedni właśnie to w grze lubili, tak inni woleli aby było to mniej wymagające. Dlatego też, ceny ludzików w nowej grze są całkiem przyzwoite, dzięki czemu może znacznie większa liczba graczy pozwolić sobie na taką rozrywkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *