Age of Sigmar

Nowy Stary Świat?

Jesteś fanem gier? Zadając takie pytanie, należy jeszcze dodać rodzaj gier. Są ich tak nieliczone ilości , że ciężko wymienić. Do czynienia najczęściej mamy z grami komputerowymi. Są one najbardziej popularne. Wynika to z tego, że mamy do nich najłatwiejszy dostęp. Co więcej można w nich uczestniczyć nie ruszając się z miejsca.
Okazuje się jednak, że nadal mamy zwolenników gier bitewnych. Wydawać by się mogło że czasy figurek już dawno mamy za sobą. Jednak ewoluują one razem z tymi online, które staja się coraz bardziej realistyczne i skomplikowane. W grach bitewnych zmieniają się zarówno zasady jak i figurki. Jednak zmiany nie zawsze są dobre i nie wszystkim się podobają. Mamy zarówno zwolenników jak i przeciwników dostosowywania gier do w ewolucji technologii. Podobne reakcje możemy spotkać na to, że Games Workshop zamienił Warhammer Fantasy Battle na Age of Sigmar.
Age of Sigmar
Na pierwszym miejscu oczywiście pojawił się „hejt” jest to jednak zjawisko powszechne, które nikogo nie zdziwiło gdyż „hejterzy” występują w każdej dziedzinie. Jednak na tych kwestiach nie każdy się skupia, ponieważ są ci, którzy zdecydowanie obracają się wokół Warhammera. Tak więc wersja fantasy jest tym, co czytane jest w książkach. Warhammer AOS zaczął się jednak pojawiać w sklepach co niektórych zmotywowało do dzielenia się na ten temat opiniami.
Gra Age of Sigmar przedstawia nam świat, który jeszcze nie nadszedł. Historia gry opiera się na opanowaniu kosmosu , ponieważ ziemia przestała istnieć. Jednak nie jest to zbyt mroczna i przerażająca gra. Co więcej, wydaje się być wręcz bezpieczna. Jest to świat dozwolony od 12-13 lat. Wszelkie postaci, które w jakiś sposób były brutalne lub stanowiły w grze ikonę seksu zostały usunięte lub zamienione na inne postaci, bardziej grzeczne.
Zaleta dla portfela
Co jest wiec dobra zmianą w grze? Na bardziej jest to jedynie to, że producenci wreszcie zauważyli, że nie każdy ma możliwość wydać na takie hobby sporo pieniędzy. Wcześniej trzeba było iście sporych sum, a by w ogóle grę rozpocząć. Warhammer Fantasy należała do najdroższych na rynku gier bitewnych. Co więcej wymagała one nie tylko potężnych pieniędzy, ale także mnóstwa pracy. Teraz dostępność gry jest znacznie zwiększona. Może być ona hobby zarówno dla dorosłego, dziecka czy nastolatka.
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *