Age of Sigmar

Gry bitewne – rozrywka nie tylko dla miłośników gier planszowych

Poszukujesz jakiejś rozrywki, która pozwoli ci się odstresować ? Jeśli tak, to na pewno masz codziennie mnóstwo nerwów w pracy czy w szkole. Warto wiec znaleźć sobie hobby. Takie czynności zapewnia nam nie tylko uspokojenie ale także w zależności od rodzaju upodobań dostarczyć nam mogą adrenaliny.
Doskonalą formą rozrywki są gry. Jednak nie te komputerowe ale planszowe. Warto przyjrzeć się grom bitewnym. Dzięki nim, spędzamy czas na rozwijaniu się. Wspomagamy pamięć, koncentracje oraz poszerzamy lub nabywamy zdolności strategiczne. Co więcej grać w nie można praktycznie w każdym wieku i przy okazji spędzić czas ze znajomymi.
Rozwijający się rynek gier
Każdemu, kto słyszy o grach planszowych wydaje się, że już dawno straciły one popularność na tle, że zaprzestano produkcji i projektowania nowych na rzecz tych, które wykorzystują elektryczność do działania. Jednak taki rodzaj gier jak bitewne, są nie tylko świetną rozrywką dla dorosłych, ale także nadal liczba ich zwolenników się powiększa. Rynek gier zalewany jest więc nie tylko tymi grami, które „są na czasie” , ale także tymi planszowymi, z którymi mamy do czynienia od czasów Mezopotamii i starożytnego Egiptu. Gry bitewne rozwinęły się pod koniec XIX wieku. Od tego czasu ich popularność wcale nie maleje.
Czy to takie drogie?
Niekiedy możemy usłyszeć o tym, że gry bitewne to rozrywka dla tych, którzy mają wystarczająco pieniędzy wolnych, aby móc je na takie hobby wydać. Po części jest to prawda. Bowiem w przypadku takich gier, musimy liczyć się z tym, że zapłacimy znacznie więcej niż za te zwykłe planszowe. Potrzebować będziemy zarówno makiety jak i figurek. I to właśnie w figurkach tkwi szkopuł. To one należą do tych droższych elementów. Co więcej, sprzedawane są one w jednym kolorze i to dla nas zostaje charakteryzacja postaci przy pomocy farb. Jednak nie każdy musi płacić aż tyle za rozrywkę. Dziś bowiem Internet oferuje nam także używane gry, które niekiedy możemy znaleźć w przystępnych. O więcej, nie musimy od razu kupować całego zestawu, ale tworzyć kolekcję powoli. Sprawi nam to nie tylko wielka frajdę, ale także zajmie wolny czas na coś, co będzie nas rozwijać i kształcić, bowiem dużo gier opiera się na historii.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *