Age of Sigmar

Age Of Sigmar – Prapremiera w Planszóweczce

Potrzebujesz czegoś co pozwoli ci się odstresować? Jeśli tak, to najlepszym rozwiązaniem jest posiadanie własnego hobby. Dzięki takiemu zajęciu, będziemy mogli na chwilę odetchnąć od codziennych zmartwień. Doskonałym sposobem jest granie w gry.

Jednak mowa tutaj jest nie o grach komputerowych, ale planszowych a konkretnie bitewnych. Jeśli tylko interesujesz się grami bitewnymi, to z pewnością wykorzystujesz je do tego, aby spędzić czas na czynnościach , które lubisz i które sprawiają że zapominasz o stresach pracy czy szkoły. Skoro tak, to na pewno interesują Cię wszelkie nowości w świecie gier bitewnych. Zapoznaj się wiec z prapremierą gry Age Of Sigmar.
bitewny świat fantasy
Premierę gry mogliśmy obserwować w minioną sobotę. W nowiusieńki model wyposażony został sklep planszówezka.pl. Mogliśmy go zobaczyć w postaci boxa AOS, jednej makiety w klimacie apokalipsy oraz modułu do stołu GW. W ten dzień mogliśmy pooglądać boxa czy też zając się malowaniem i sklejaniem figurek. Zainteresowani mogli także poczyta książkę i wypróbować zasady. Mimo iż, część Internetu zaatakowali „hejterzy” jeśli chodzi o nowy system, to ci, którzy przybyli na miejsce do nowej gry byli raczej pozytywnie nastawieni. Wynika więc z tego, że w takim wypadku Internet służy nam jako miejsce do żalenia się i marudzenia.
jak wygląda nowa gra?
Zacznijmy od figurek. Są one przede wszystkim niesamowite, gdyż GW podniosło poprzeczkę bardzo wysoko, a konkurencja została z tyłu. Figurki mogą pochwalić się mnóstwem detali i doskonałym dopracowaniem. Oczywiście oprócz ludków warto omówić zasady gry. Te znajdziemy na 4 stronach, a także w książęce. Zasady zostały dość mocno zmienione, ale na szczęście na lepsze. Gra jest dzięki temu znacznie szybsza i umożliwia nam budowanie ogromnej ilości kombinacji strategii dla oddziałów. Strzelania oraz sama walka wielkiej zmianie nie uległy, zniknęły nam jedynie tabelki. Zmiana najbardziej pozytywną jest to, że został porzucony system punktowy. To właśnie spowodowało największą falę „hejtu”. Jednak dzięki takiej zmianie gra przestałą się w 80% składać z rozpisek i rozkładania.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *