Nowy Acer Aspire V3-371 – hit, czy kit?

V3-371

Acer ostatnio najwyraźniej doszedł do wniosku, że 2 laptopy z „nowymi” chipami Broadwell od Intela, w ich serii Aspire V3-371 to za mało i teraz dają nam pośrednią opcję. Mowa tutaj dokładnie o modelu z procesorem i5 5257U, który wyposażony został w zintegrowaną grafikę Intel Iris Graphics 6100.

Zapewne każdy się już zorientował, że entuzjazmem nie kipię na tą wieść, a powodów jest wiele. Zacznijmy jednak od dobrych stron tego produktu, a wśród nich możemy chociażby znaleźć matową matrycę o rozdzielczości 1366×768, czy też ciężar (albo raczej lekkość) sprzętu wynoszący ok. 1.5kg. Należy również pamiętać o dysku SSD, który na pewno znacznie polepsza szybkość i komfort użytku sprzętu.

Trzeba jednak zauważyć też te złe. Jeden z kilku minusów, choć może wydawać się dość mało znaczącym, jest obecność jedynie dwóch portów USB (1×2.0 + 1×3.0), zaś innym chociażby jest 3-kanałowe wejście audio na kabel typu Jack, zamiast 2 oddzielnych gniazd. Tak, oczywiście obie sytuacje można rozwiązać odpowiednimi kablami i HUB’ami, ale to nie jest istotą istnienia laptopów. Poważniejszym problemem jest jednak chociażby brak zmiany pojemności baterii od tej, w którą wyposażony jest najtańszy Broadwell’owy model – lekko ponad 3000mAh, zaś pobór prądu w czasie pracy wzrósł o prawie 1/3 (z 45W na 65W).

Na dodatek sama specyfikacja w tej cenie wydaje mi się dość przeciętna. We wcześniejszych modelach Acer w tym produkcie stosował nawet matryce Full HD. Dla obecnej grafiki w tym urządzeniu ponad 2MGPix to zdecydowanie za dużo do ogarnięcia, gdyż nawet w obecnej rozdzielczości granie w jakiekolwiek gry często kończy się oglądaniem „dość płynnego pokazu slajdów”, pomijając starsze lub mało wymagajace produkcje jak The Sims 4, CS:GO czy League of Legends.

Niektórzy mówią, że nadaje się do amatorskiej obróbki zdjęć i filmów. Zgodzę się, jeśli przez amatorską obróbkę mają na myśli jedynie cięcie klipów w jakości max 766p i 30 klatkach na sekundę, aczkolwiek mogę zapewnić, że renderowanie przy 2 rdzeniach (4 wątkach) nie jest rzeczą krótką, a programy Adobe zeżrą wnętrze tego sprzętu, dokładnie tak jak Chrome zjada nasz biedny RAM.

Piotr Zubko

Typowy hardware'owiec, który uwielbia napawać się widokiem nowości rynku komputerowego i ciągle planuje własne zestawy, jak i skrzynki. Zapalony gracz Vindictusa oraz World of Tanks, który obecnie boryka się z życiem i portfelem godnym studenta.

You may also like...