Rusza Polska Liga Esportowa

counter strike_pga 2015

Dopiero co zakończyły się finały IEM w Katowickim Spodku, a już na polskim rynku e-sportowym pojawił się kolejny projekt warty oglądania i uczestnictwa – pierwsza Polska Liga Esportowa. Organizatorzy gwarantują spore emocje oraz rekordową pulę nagród wynoszącą 240 000 PLN.

Polska Liga E-sportowa to odpowiedź na potrzeby graczy, a także społeczności skupionej wokół League of Legends oraz Counter Strike: Global Offensive. Mecze będą prowadzone w formacie ligowym – każdy gra z każdym i walczy o punkty.

Organizatorzy zadbali o to by po każdym zwycięstwie i remisie drużyny otrzymały nagrodę pieniężną. Dzięki temu pasjonaci esportu mają szanse na stałe źródło dochodu i zaistnienie w branży gamingowej – drużyny, które do tej pory nie miały za sobą wystarczających sukcesów, będą mogły pozyskać kontrakty reklamowe. Wsparcie na tym poziomie jest gwarancją utrzymania i wzmocnienia formacji, a także może umożliwić drużynom wyjazdy na rozgrywki międzynarodowe. To znacząca pomoc dla zespołów, dla których hamulcem do dalszego rozwoju była przede wszystkim sytuacja finansowa.

Polska Liga Esportowa będzie toczyć się wokół dwóch obecnie najpopularniejszych gier: CS: GO i LoL. Każda z lig będzie składać się z 8 zespołów – 5 zostanie zaproszonych, a 3 wyłonione w drodze kwalifikacji. Organizator zapewnia, że 5 zaproszonych drużyn to ścisła czołówka polskiej sceny e-sportowej. Można zatem spodziewać się dużych emocji.

W pierwszym etapie rozgrywek, na oglądających czeka aż 28 meczów, każdy z nich grany w systemie BO2, czyli 2 mapy na grę. Dzięki temu wynikiem spotkania może być również remis. Za wygraną zwycięzca otrzyma 3 punkty oraz 1200 PLN, a za remis każdy z teamów po 1 punkcie oraz 600 PLN.

W wyniku fazy zasadniczej 4 najlepsze drużyny, z największą ilością punktów, przejdą do fazy play-off, gdzie zawalczą o nagrodę główną.

Aktualnie trwa selekcja i zapraszanie drużyn, a rozgrywki kwalifikacyjne wystartują jeszcze w marcu. W kwietniu rozpocznie się sezon zasadniczy. Play-offy i finał planowane są na czerwiec bieżącego roku.

Całkowita nowością jest pokazanie relacji nie tylko z samych gier, kamery będą bowiem towarzyszyć graczom również poza polem ich zmagań. Oglądający będą mogli lepiej poznać drogę do profesjonalnego e-sportu z prywatnej perspektywy graczy.

Chcemy by rynek e-sportowy utożsamiał się z życiem najlepszych drużyn. Będziemy z kamerą przy graczach, będziemy opowiadać ich historię – mówi Krzysztof Stypułkowski z Fantasy Expo Challenge. – To pierwszy tak rozbudowany projekt skierowany do polskiej społeczności e-sportowej. Od lat wsłuchujemy się w to, co mają do powiedzenia gracze oraz fani e-sportu i z dumą prezentujemy Polską Ligę Esportową, która jest odpowiedzią na ich potrzeby – dodaje.

Więcej informacji na temat Polskiej Ligii Esportowej: fechallenge.com (zapisy do kwalifikacji), polskaligaesportowa.pl, fb.com.

Źródło: materiały prasowe.

Tomasz Bazylewicz

Ja tu tylko zamiatam, czasem coś napiszę jak każą. Członek ekipy niemal od początku istnienia portalu. Miłośnik cyfrowych zmagań na czterech kółkach, choć największą namiętnością od lat niezmiennie pozostaje komiks w całej jego różnorodności.

You may also like...