Gry Star Wars przedsmakiem nowego epizodu kultowej sagi

gry star wars

W tym roku chyba wszyscy czekają na wielki hit w postaci nowych przygód spod znaku Gwiezdnych Wojen. Do premiery Star Wars: Episode VII – The Force Awakens pozostały niespełna cztery miesiące, dlatego czas oczekiwania może warto urozmaicić o inne atrakcje związane z uniwersum?

Dokładna fabuła i detale zawarte w scenariuszu siódmej części sagi nie są do końca znane, ale dowiemy się czegoś więcej już na początku grudnia tego roku. Na dzień dzisiejszy, wszyscy wygłodniali fani muszą zadowolić się zapowiedzią filmu dostępną w sieci.

Podczas gdy zdeklarowani miłośnicy Gwiezdnych Wojen czekają z niecierpliwością na nowy film, wielu z nich sięga często po gry Star Wars, o tej samej tematyce dostępne na wielu portalach z pozycjami przeglądarkowymi. Wszakże nie każdy ma czas, środki finansowe czy chęci, aby nabyć produkcje z wyższej półki, sygnowane choćby logiem EA Games. Przeszkodą często okazuje się także posiadanie odpowiedniego sprzętu – wystarczająco sprawnego PC lub konsoli. Szczęśliwie, niektóre strony internetowe mogą pochwalić się dość imponującą kolekcją cyfrowych przygód ulubionych bohaterów Gwiezdnych Wojen, w tym także Poki.

Zwiastun daje przedsmak wielkiego widowiska. Obecny rok należy do Star Wars.

Gry przeglądarkowe Star Wars cieszą się obecnie ogromną popularnością, zwłaszcza w okresie przedpremierowego epizodu tego kultowego gatunku science fantasy w kinach. Dodatkowo Disney – największa na świecie korporacja mediowa, wypuszcza wkrótce 15 odcinek słynnej sagi Star Wars Rebelianci, która pojawi się w październiku na wszystkich portalach dziecięcych, filmowych i grach przeglądarkowych. Mimo, że ta kategoria posiada tylko (a może i aż) 16 gier na Poki, odwiedzana jest codziennie przez ponad 6 tysięcy graczy z całej Polski. Średni czas grania wynosi 13 minut na każdą sesję, a większość sesji odbywa się po godzinie 15:00 przy zwiększonej liczbie graczy w piątki, soboty i niedziele.

Co takiego mają w sobie gry Star Wars? Czym przykuwają uwagę graczy? Po pierwsze, każdy gracz może wcielić się w Yodę czy Hana Solo i na swój sposób przeżyć na nowo gwiezdne przygody. Przykładowo, w grze Lego Star Wars: Kroniki Yoda gracz uczy się walki i przetrwania od głównych bohaterów filmu, a w grze Yoda Battle Slash może walczyć z wrogami samego mistrza Yody.

Po drugie, większość gier udostępnionych w sieci posiada całkiem ciekawą oprawę graficzną, przyciągającą oko, a dzięki licznym odniesieniom do filmów możemy poczuć się częścią większej historii. Szczególnie interesujące są efekty specjalne w postaci komety, pocisków świetlnych czy rozpryskujących się w powietrzy gwiazd w grze Starfighter Rescue czy Lego Star Wars: Ostatnie Powstanie.

Co więcej, kategoria tych gier jest nie tylko łatwa dla gracza, ale i również wciągająca. Rozwija ona takie umiejętności jak kreatywność (gra Drone Wars), refleks (Star Wars Rebels: Ghost Raid) czy planowanie i strategia (Star Wars Hidden Stars).

gry star wars poki

Mimo, że gry Gwiezdne Wojny skierowane są głównie do dzieci i młodzieży, okazuje się, że dorośli nie przechodzą koło nich obojętnie. Bitwa na odległych rubieżach galaktyki, to jedna z najpopularniejszych rozrywek w sieci wśród dorosłych. Dominująca kategoria wiekowa to 25-34. Prawdziwi fani filmu czasem idą o krok dalej, dla wielu to porównywalnie absorbująca rozrywka jak pójście do kina na seans związany z Star Wars.

Kreatywność twórców w segmencie gier przeglądarkowych tudzież mobilnych nie zna granic. Oprócz klasycznych tytułów ukierunkowanych na akcję, mamy do wybory jeszcze nietuzinkowe symulatory. Dość ciekawa okazuje się produkcja o nazwie Jawa Junkyard, w której samemu można zbudować droida. Jako, że jesteśmy ograniczeni czasowo, trzeba być w niej nie tylko kreatywnym, ale i szybkim.

Konkurencja na rynku gier jest dość spora. Dlatego portale konkurują ze sobą przez regularne dodawanie coraz to nowszych gier o tematyce Gwiezdnych Wojen. Im więcej gier posiada ta kategoria, tym większe prawdopodobieństwo, że gracz skusi się zagrać. Różnorodność również pozwala graczom na wybranie odpowiedniej gry pod względem wieku, zainteresowania czy nawet płci. Chłopcy zdecydowanie preferują strzelanki i akcję, podczas gry dziewczynki wolą gry łamigłówki czy przebieranki.

Mimo, że gry Star Wars są bardzo liczne i popularne, nawet wśród osób niekoniecznie będących fanami uniwersum, to chyba nic nie przebije frekwencji samego filmu. Obraz wykreowany przeszło trzydzieści lat temu, traktujący o rycerzach Jedi, dziś rządzi się już swoimi prawami, stale poszerzając swoje wpływy. Gry, podobnie jak komiks czy animacje, uzupełniają niekiedy to, co przyjdzie zobaczyć w kinie, choć nie zawsze z pozytywnym skutkiem i utrzymaniem wyznaczonego kanonu. Jednak przy odrobinie wysiłku na pewno znajdziemy więcej niż jeden cyfrowy tytuł godny miana Gwiezdnych Wojen.

Autor: poki.pl

Tomasz Bazylewicz

Ja tu tylko zamiatam, czasem coś napiszę jak każą. Członek ekipy niemal od początku istnienia portalu. Miłośnik cyfrowych zmagań na czterech kółkach, choć największą namiętnością od lat niezmiennie pozostaje komiks w całej jego różnorodności.

You may also like...