Zapowiedź Perception – nietuzinkowy horror psychologiczny

Perception

Perception – psychologiczny horror oferujący rozgrywkę z perspektywy pierwszej osoby zadebiutuje już 30 maja 2017 r. Za projekt odpowiada studio The Deep End Games, którego członkowie pracowali przy m.in. takich tytułach jak seria Bioshock, Rock Band i Dead Space.

W Perception wcielamy się w postać Cassie – niewidomej kobiety, która trafia do tajemniczej posiadłości Echo Bluff by uporać się z dręczącymi ją koszmarami. Protagonistka musi używać swojego sprytu by nie dać się pochwycić złowrogim siłom nawiedzającym rezydencję.

Fani takich gier jak SOMA powinni zacierać ręce na myśl o tym czego doświadczą grając w Perception. Przedsmak ciekawej rozgrywki przedstawia poniższy zwiastun.

By uporać się z koszmarami, Cassie po miesiącach poszukiwań odkrywa opuszczoną rezydencję w mieście Gloucester. Okazuje się, że posiadłość Echo Bluff skrywa niejedną tajemnicę, a straszliwy byt nawiedzający to miejsce – The Presence dręczył jej wcześniejszych mieszkańców. Niewidoma kobieta uzbrojona jedynie w swój telefon i laskę ma za zadanie rozwiązać zagadki, które kryje willa. Musi to zrobić zanim stanie jedną z ofiar tego miejsca…

Cassie „widzi” dzięki echolokacji, która uaktywnia się na skutek m.in. uderzania swoją laską. Daredevil w spódnicy? Coś w tym guście, bo każde uderzenie wywołuje falę dźwiękową, która tworzy obraz, dzięki któremu bohaterka jest w stanie ogarnąć otaczającą ją przestrzeń. Nadużywanie tej umiejętności ma jednak swoją cenę – poprzez tworzenie zbyt dużego hałasu Cassie naraża się na wykrycie przez prześladujący to miejsce byt. By ukryć swoją obecność musi korzystać ze wszelkich skrytek i zakamarków.

Perception będzie dostępne na platformach PC, PlayStation 4  i Xbox One już 30 maja 2017 r. Wydaniem gry zajęła się niezależna firma z Krakowa Feardemic. Więcej o projekcie znajdziecie pod adresem thedeependgames.com

Źródło: informacje prasowe.

Tomasz Bazylewicz

Ja tu tylko zamiatam, czasem coś napiszę jak każą. Członek ekipy niemal od początku istnienia portalu. Miłośnik cyfrowych zmagań na czterech kółkach, choć największą namiętnością od lat niezmiennie pozostaje komiks w całej jego różnorodności.

You may also like...