Zapowiedź >observer_ – dystopijna wizji Polski

Pamiętacie szalenie udane Layers of Fear? Macie ochotę na więcej? A co, w takim razie powiecie na mroczny cyberpunk osadzony w realiach futurystycznej Polski? Przed wami zapowiedź >observer_.

Kraków, Piąta Rzeczpospolita Polska, jest odległy rok 2084. Jeśli uchowałeś się przy życiu, to miałeś ogromne szczęście. Nanophage – pandemia wirusa atakującego zarówno mechaniczne augmentacje, jak i tkankę biologiczną, drastycznie uszczupliła populację świata. Chwilę potem kolejna Wielka Wojna zdziesiątkowała całe narody. Ci, którzy wciąż oddychają sięgnęli po narkotyki, VR, implanty neuronowe – cokolwiek, by uciec od przytłaczającej rzeczywistości i beznadziei.

Wcielamy się w postać Daniela Lazarskiego, który jest Observerem – członkiem elitarnej jednostki policji neuronowej założonej przez megakorporację Chiron sprawująca rządy nad pozostałościami Polski. Obowiązkiem Daniela jest hakowanie i inwigilacja umysłów kryminalistów podejrzanych o popełnienie przestępstw. Witaj w mrocznej przyszłości, gdzie cokolwiek pomyślisz, poczujesz, lub zapamiętasz może zostać wykorzystane przeciw tobie. Inspiracje filmowym klasykiem jak Strange Days, czy animacją Psycho-Pass są wręcz wyczuwalne na kilometr. Jesteśmy zdecydowanie na tak!

Pieruńsko klimatyczny zwiastun i pokaz ciekawego gameplay’u.

Po otrzymaniu dramatycznej prośby o pomoc od swego syna, Dan interweniuje w niebezpiecznym sektorze C Krakowa, gdzie zmuszony będzie do inwigilacji niestabilnych umysłów kryminalistów i ich ofiar. Jak wiele strachu, koszmarów i szaleństwa przyjdzie mu doświadczyć zanim pozna prawdę? >observer_ to psychologiczny i psychodeliczny horror, który zabierze cię w podróż do dystopijnej wizji Polski, gdzie nie możesz czuć się bezpiecznie nawet we własnym umyśle.

Po sukcesie Layers of Fear oczekiwania względem nowego tytułu są bardzo duże. Czy doczekamy się rodzimego Łowcy Androidów w świecie gier? Poczekamy, zobaczymy :)

Źródło: materiały prasowe

Tomasz Bazylewicz

Ja tu tylko zamiatam, czasem coś napiszę jak każą. Członek ekipy niemal od początku istnienia portalu. Miłośnik cyfrowych zmagań na czterech kółkach, choć największą namiętnością od lat niezmiennie pozostaje komiks w całej jego różnorodności.

You may also like...