The Last Journey – kosmiczna podróż w duchu pixel-art

The_Last_Journey

The Last Journey to urzekająca gra, która dostarczy niezwykłych chwil wszystkim fanom eksploracji, zbieractwa i tajemniczych historii. Postnuklearna sceneria proceduralnie generowanego kosmosu intryguje dzięki przemyślanemu scenariuszowi i pięknej, pixel-artowej oprawie graficznej.

W świecie The Last Journey w wyniku wojny nuklearnej Ziemia została doszczętnie zniszczona. Jest rok 2140. Gracz przejmuje kontrolę nad autonomicznym statkiem kosmicznym, przewożącym próbki ludzkiego DNA o nazwie „Adam”. Musi odszukać nowe miejsce do życia na innej planecie – ukrytej gdzieś w bezbrzeżnej, kosmicznej pustce.

The Last Journey jest dostępne na Steamie całkowicie za darmo. IMGN.PRO i Sleepless Clinic doceniają wsparcie i zainteresowanie graczy, ich obecność na targach oraz ogromną ilość cennych opinii na temat innego projektu studia – Symmetry. Z tego powodu, chcąc wyrazić swoją wdzięczność dla ogromnego wkładu społeczności graczy, wydawca i developer postanowili, że każdy może zagrać w The Last Journey za darmo.

O wyjątkowości gry decyduje bogaty świat pełen ukrytych tajemnic, dopracowana fabuła przedstawiająca wciągającą opowieść i nostalgiczna, pixel-artowa oprawa graficzna, przemawiająca do fanów kultowych gier sprzed lat.

The_Last_Journey_Screenshot_4

Eksplorujemy tuziny planet i gwiazd porozrzucanych po galaktyce, badając porzucone statki kosmiczne kryjące w sobie mroczne historie. Nie zapominajmy przy tym o zarządzaniu swoim środkiem transportu – możliwość implementowania ulepszeń sprawia, że można dostosowywać statek wedle uznania. Jednak aby to zrobić, trzeba pozyskiwać części z napotkanych wraków, podróżując po całym kosmosie.

Tytuł oferuje dwa w jednym – z jednej strony to sandbox skierowany ku wielbicielom eksploracji, z drugiej wciągająca, niejednoznaczna opowieść. Więcej informacji na temat The Last Joruney znajduje się na oficjalnej stronie sleeplessclinic.com, fanpage’u na Facebooku oraz na Twitterze. Grę znajdziecie na store.steampowered.com.

Źródło: materiały prasowe.

Tomasz Bazylewicz

Ja tu tylko zamiatam, czasem coś napiszę jak każą. Członek ekipy niemal od początku istnienia portalu. Miłośnik cyfrowych zmagań na czterech kółkach, choć największą namiętnością od lat niezmiennie pozostaje komiks w całej jego różnorodności.

You may also like...