Wścieklizna #02 – Tekken Tej Tournament 10

Angro i Nerobianco
W związku z udanym streamem z Tekken Tej Tournament 10 na PGA 2014 pomyślałem, że pora popełnić kolejny wpis do redakcyjnego bloga. Pobiliśmy rekordy oglądalności mając 53 widzów w czasie finałów i 600 odwiedzin przez weekend. Turniej oczywiście sam się nie prowadził, więc wielkie brawa należą się Tenshimitsu, która zadbała jak zwykle o najwyższy poziom organizacji
.

Chciałbym jeszcze korzystając z okazji podziękować Nerobianco za jego nieocenione wsparcie podczas streamu i wszystkim, którzy pojawili się chociaż na chwilę przed kamerami umilając czas mi oraz widzom.

Tyle w kwestii wstępu, teraz pora na mały flashback a mianowicie krótką historię streamu z Tekken Tej Tournament na PGA. W zeszłym roku przed targami miałem zamiar brać udział w turnieju, przy czym oczywiste dla mnie było, że daleko nie zajdę a jeśli słabo trafię to nie wyjdę nawet z grupy. Dzień czy dwa przed całym wydarzeniem jako, że coś tam się znałem na streamowaniu zadzwoniłem do Tenshi i spytałem czy nie chciała by mieć relacji na żywo. Zgodziła się, więc w piątek będąc jeszcze w pracy myślałem już jak to miałoby wyglądać, a później nie spałem pół nocy rozkminiając szczegóły strasznie podekscytowany całym pomysłem.

tekken tej 2

W sobotę rano tuż przed turniejem na szybko skleciłem kilka scen wrzuciłem loga sponsorów ustawiłem kamerki i wiksa. Pomyślałem co będzie to będzie przecież gdyby nie mój szalony pomysł na ostatnią chwilę, nikt w internetach nie obejrzałby zmagań zawodników podczas jednego z najważniejszych wydarzeń gamingowych w roku. Ludzie mówią, że wyszło zajebiście, no i jak na pierwszy raz trudno się nie zgodzić hehe. Poniekąd dzięki temu streamowi i afterparty, na którym zarządziła historia o rosomaku, jestem częścią PadPortalu.

W tym roku sprawa wyglądała nieco inaczej. To Tenshi odezwała się wcześniej z prośbą o zrobienie streama, było więcej czasu na przygotowanie, konsultacje i poprawki. Udało się też uzyskać pomoc od kilku firm w kwestii nagród i sprzętu. Przez to wiedziałem, że są też większe oczekiwania, że ktoś to dostanie do obejrzenia w celach promocyjnych, że trzeba się postarać i dobrze wypaść. Pojawiła się trema, mały stresik, cichy głos, mówiący „to jest ważne uważaj co robisz”. To już nie był spontan strumyk jednego z graczy, teraz byłem w pracy jako „komentator e-sportowy”. Wyszło bardzo fajnie, byłem tak pochłonięty, że przed finałami nawet nie wrzuciłem wiadomości o turnieju ani na swoim, ani tez na portalowym profilu :/ No ale co tam rekordy oglądalności pobite, organizatorzy zadowoleni, doświadczenie nabite i fejm się zgadza, czyli wszystko na plus. Naprawdę był to udany event i jeszcze raz dziękuję wszystkim zaangażowanym.

tekken tej 3

I wreszcie pora napisać dlaczego się wkurwiłem. Tylko w piątek miałem czas na zwiedzanie, tylko w ten dzień dało się w cokolwiek zagrać i cokolwiek zobaczyć, ale tak naprawdę nic się jeszcze nie działo. Przez to, że w sobotę i niedzielę byłem zajęty streamem nie zobaczyłem praktycznie NIC z wydarzeń, które miały tam miejsce. Ominęły mnie finały LOL’a, pokaz Wiedźmina i w zasadzie wszystko co działo się fajnego i po co przychodzi się na targi słyszałem z opowiadań. PGA to świetna impreza, zacna i bardzo duża, czy może za duża a raczej zbyt popularna? Rozrosła się tak bardzo, że 4 hale targowe powoli nie wystarczą aby pomieścić tłumy spragnione elektronicznej rozrywki i należałoby pomyśleć o rozszerzeniu.

Bilety wyprzedano przed 10 rano w sobotę więc mogło być jeszcze więcej ludzi gdyby pozwalała na to pojemność okupowanych hal. Było strasznie tłoczno i z jednej strony cieszyłem się z mojego wygodnego fotelika przed kamerami a z drugiej czułem, że mnie te całe targi omijają. Aha i jeszcze jeden fqurff a mianowicie żarcie. Jestem ciekaw co za kompletny idiota wymyślił, że będzie idealnie wstawić na taki duży event przenośną pizzerię. Pół godziny czekania na pizzę po pół godzinnej kolejce rly? Nie można było nagotować garów bigosu i zaserwować kiełbasy i karkówki z elektrycznego grilla, albo jak w zeszłym roku dogadać się z KFC? Następnym razem jak za dawnych lat wezmę kurwa kanapki :)

tekken tej

To tyle jeśli chodzi o PGA 2014 z mojej perspektywy, za rok na pewno będę tam znowu, nie ważne w jakiej roli. Impreza jest świetna i jeśli jeszcze na niej nie byliście to naprawdę polecam. Mam nadzieję, że organizatorzy zorientują się i dokonają koniecznych zmian, a wtedy PGA 2015 będzie jeszcze większe i lepsze.

You may also like...