O nas

Wydawca portalu, redaktor naczelny – wpis do rejestru dzienników i czasopism numer RPR 2994

Zespół Prowadzący

KrisImię i nazwisko: Krystian Janiszewski
Nick: Kris
Stanowisko: Wydawca
email: k.janiszewski@padportal.pl
Nr tel.: 660 042 242
O mnie: Z wykształcenia jestem księgowym, z zamiłowania graczem konsolowym. Uwielbiam wszelkiej maści konsolowe straszydła, ale głównie te z gatunku survival horror. Fan japońskich mordoklepów 2D i początkujący kolekcjoner. Do tej pory udzielałem się w ramach działu konsolowego w portalu Polter oraz jako redaktor serwisu Level99. W tym czasie udało mi się zorganizować ogólnopolski turniej bijatyk w Poznaniu Versus99 oraz imprezy z cyklu PAD Party. Pad Portal to mój pierwszy większy projekt, który prowadzę. Jest on dla mnie wyzwaniem, ale mam nadzieję, że za szybko nie zniknie w otchłani internetowej przestrzeni.

TomaszImię i nazwisko: Tomasz Bazylewicz
Nick: Ping_Wu (Origin)
Stanowisko: Redaktor naczelny
Mail: t.bazylewicz@padportal.pl
Nr tel.: 790 551 182
O mnie: Z wykształcenia historyk, ponadto grafik amator, miłośnik cyberpunku oraz komiksu, który od lat pozostaje największą pasją. Człowiek z teorią niemal na każdy temat od polskiego prawa patentowego po impotencję. Przygoda z nietypowym hobby, jakim są gry zarówno te konsolowe jak i komputerowe rozpoczęła się wiele lat temu, gdy niepodzielnie rządziły podróbki Nintendo, a na ustach wszystkich była Sega Mega Drive. Obecnie fan zmagań na czterech kółkach niezależnie czy mają miejsce na torach rajdowych, trasach WRC czy też ulicach wielkich metropolii.

Redakcja

CzlowiekPiesRedaktor: Jakub Zając
Nick: Dobry El Perro
Stanowisko: Senior Redaktor
Mail: j.zajac@padportal.pl
O mnie: Ekhem, w mówieniu o sobie jestem najgorszy. Z wykształcenia: przyszły (mam nadzieję!) tłumacz. Gracz od najmłodszych lat, katował joysticka jeszcze na starusieńkim C-64. Potem pojawił się PC i zaczęło się ogrywanie wszelkich klasyków, a od paru dobry lat także szczęśliwy posiadacz Xboxa 360. Tnę w praktycznie wszystkie gatunki gier, no może poza tymi, w których trzeba dużo kręcić kierownicą. Zdecydowanie najlepiej jednak się czuję w produkcjach, gdzie głównym daniem jest koszenie niemilców z perspektywy pierwszej osoby. Z innych „geeky” zainteresowań to kiedyś ostro ciąłem w różne książkowe erpegi, teraz niestety tylko okazyjnie. Czasem można mnie znaleźćkrążącego nad polem bitwy w Battlefield 3.

KiniuImię i nazwisko: Michał Kiniorski
Nick: Kiniu
Stanowisko: Senior Redaktor
Mail: m.kiniorski@padportal.pl
O mnie: Z wykształcenia (o ile wytrwam) inżynier środowiska, so trust me, I’ll be engineer. Gram odkąd pamiętam, a moją wirtualną przygodę zapoczątkowały oryginalny GameBoy, PC oraz Arcade’y. W późniejszych latach dołączyłem do fanów konsol spod znaku Sony, lecz sentyment do handheld’ów pozostał. Nie skupiam się na konkretnych gatunkach, choć zawsze miałem ciągoty do bijatyk (2D i Mortal Kombat), RPG, TPP oraz wszelakiej japońszczyzny z Pokémon’ami na czele. Niestety złapałem także kolekcjonerskiego bakcyla, który dokładnie zamienia oszczędności na figurki związane z grami.

IBlackElfmię i nazwisko: Anna Kedzior
Nick: Black Elf
Stanowisko: Redaktor
Mail: a.kedzior@padportal.pl
O mnie: Grafik z wykształcenia, cospleyer z powołania, moim atrybutem są nożyczki. Sama nie miałam komputera w domu przez wiele lat. Nie przeszkadzało mi to czekać trzy godziny w szkole pod „salą komputerową” na zajęcia z komputerów i niezapominane partyjki Mario i Prehistorica, aż po zmrok. Ponieważ nie miałam drukarki, a chciałam założyć swój własny magazyn growy, wycinałam obrazki i robiłam ręczny skład na kartkach z bloku rysunkowego. Był szalenie poczytny przez całą moja rodzinę.Potem wygrałam kompa w zakładzie w rodzicami i zaczęło się… bezsenne noce przy Heroes III, Unrealu i Heretic’u. Dziś gram w zasadzie na każdej możliwej platformie, wychodzę z założenia, że nie konsola jest ważna, a tytuł w który chcę grać. Miłośniczka hendheldów, Nintendo, a ostatnio możliwościami grania na komórkach. Po godzinach kleję cosplay, mój ulubiony to dotychczas Ada Wong.

piotr_zubko

Imię i nazwisko: Piotr Zubko
Nick: Zubkover
Stanowisko: Junior Redaktor
Mail: n/a
O mnie: Obecnie student Informatyki i Ekonometrii, który próbuje swoich sił w roli serwisanta komputerowego i „posłańca PCMR”. Interesuje się sprzętowym wnętrzem PC od momentu, kiedy to składałem swoją „skrzynkę szczęścia” i tak mi zostało. W kontekście gier jestem raczej fanem (MMO)RPG’ów oraz FPS’ów, choć partyjkami w produkcje z serii C&C lub Total War nie pogardzę, a CMR2, RA2 i HoM&M3 z mojego dysku nigdy nie zniknie. Chwilowo więc zmagam się z życiem studenta, nabijaniem licznika godzin w Vindictusie do ponad 2 tysięcy, ciągłymi zgłoszeniami o instalowaniu Windowsa 7 na laptopy klientów oraz ślinieniem się na nowe produkty Colorful’a. P.S. Może partyjka Gwinta lub małe hard rockowe jam session, ktoś, coś, kiedyś?

wojtek_kamiński

Imię i nazwisko: Wojtek Kamiński
Nick: Voycior
Stanowisko: Junior Redaktor
Mail: n/a
O mnie: Przyszły kulturoznawca. Z reguły grający w sieciowe potyczki, ale od singlowych przygód nie ucieka. Wierny do tej pory dwóm platformom – PC oraz PlayStation i nie zanosi się na zmiany.  W domu był też Pegasus, ale to głównie mgliste wspomnienia dmuchania w kartridże. Metal Gear Solid to wciąż moja ulubiona seria, ale po drodze napotkałem pełno fantastycznych gier, które tylko utwierdzają mnie w przekonaniu, że to nieziemsko fajne medium. Z uwagą śledzę poczynania profesjonalnych drużyn League of Legends, z nieco mniejszą uwagą Counter Strike’a. Marzeniem moim jest zakrzewienie w Polsce myśli, że gry to nie tylko dziecięce bajery.

Imię i nazwisko: Artur Kaczmarek
Nick: Angro
Stanowisko: Wideorecenzent i Komentator E-Sportowy
Mail: a.kaczmarek@padportal.pl
O mnie: Gracz od czasów amigi 500 a może nawet wcześniej, ale prawdziwe granie zacząłem na pierwszym Playstation. Kiedyś byłem zapalonym konsolowcem, ale siedmioletnia przygoda z World of Warcraft sprawiła, że równie chętnie gram na PC. Jestem raczej wybredny, choć chętnie zagram w bitki, wyścigi, przejdę dobrego RPG czy zrelaksuje się przy hack and slashu, jednak stronię od FPSów (z paroma wyjątkami). Wielki fan e-sportu i streamowania czekam na lepsze czasy i PCeta. W wolnych chwilach świeżo upieczony paintballowiec.

Wiktoria_Piątek

Imię i nazwisko: Wiktoria Piątek
Nick: Vickulec
Stanowisko: Korekta
Mail: n/a
O mnie
Odkąd skończyłam sześć lat grałam w gry na komputerze, na konsole przeniosłam się kilka lat później. Od zawsze lubiłam futurystyczne FPS-y, RPG, wyścigi oraz kolorowe platformówki. Niestety nie gram już tak dużo jak kiedyś, ze względu na studia i inne zainteresowania. Oprócz tego lubię również komiksy oraz książki, oglądam anime, jestem też początkującą cosplayerką. Ukończyłam liceum plastyczne i, o dziwo, na studiach całkowicie zmieniłam drogę i poszłam na Ochronę Środowiska, lecz wciąż w wolnym czasie chwytam za ołówek i farby.

Podziękowania dla Kasi Urbańskiej za projekt logotypu.